جراحی سینه خانم ها

جراحی سینه خانم ها

,

جراحی سینه خانم ها

جراحی زیبای سینه خانم ها :کوچک و بزرگ بودن پستان ها روی روابط زناشویی تاثیر چندانی ندارد. در بسیاری از مواقع خانم ها به دلیل عدم اعتمادبه نفس به فکر جراحی زیبایی می افتند خانم هایی  که تصمیم به انجام انواع جراحی زیبایی سینه از قبیل عمل ماموپلاستی و عمل پروتز سینه و غیره را دارند، به دنبال راهکار مختلفی برای یافتن بهترین جراح سینه هستند.

جراحی سینه خانم ها

اما جالب است بدانید که گاها با وجودی که پزشکان هشدار می دهند و بسیاری از افراد نیازی به تغییر سایز سینه  ندارند، اما همچنان امروزه افراد متقاضی برای جراحی سینه  رو به افزایش است.

انواع عمل جراحی سینه زیبایی

سه طبقه بندی کلی برای جراحی سینه زیبایی وجود دارد که بر روی سینه انجام می‌شود. که عبارتند از :

۱-تقویت سینه:

جراحی  سینه خانم ها  برای تقویت سینه برای بهبود ظاهر، اندازه و شکل سینه خانم ها انجام می‌شود. خانم ها  این نوع جراحی را به خاطر دلایل متعدد انجام می‌دهند. برخی از زنان احساس می‌کنند سینه‌هایشان بسیار کوچک است.برخی دیگر دوست دارند بعد از تغییراتی که در دوران بارداری در سینه رخ داده است و گروهی برای اصلاح عدم تقارن در اندازه سینه استفاده کنند.

روش تقویت سینه :

تقویت سینه با پروتز توسط جراح متخصص انجام می‌شود و می توان آن را زیر عضلات سینه یا بالای آن قرار داد. به طور کلی میتوان گفت ، تمامی جراحی‌های تقویت سینه فرایندهای کم تهاجمی هستند. همانطور که می‌دانید پروتز سینه از پوسته سیلیکون تشکیل شده است که با سالین یا ژل سیلیکونی پر می‌شود. که بیمار می‌تواند اندازه دلخواه خود را تعیین کند. در حال حاضر پروتزهای پر شده با سالین به صورت نامحدود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جراحی سینه خانمها

 پروتز سینه  برای چه کسانی مورد تایید است

پروتزهای پر شده با ژل سیلیکونی نیز تنها برای خانمهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که توسط پزشک مورد  آزمایشات دقیق  قرار گرفته است البته . این فرایند تقریبا ساده است. همانند هر جراحی دیگری، ممکن است این فرآیند نیز خطرات و عوارض جانبی خود را   قطعا به همراه خواهد داشت  به همین دلیل بیمار قبل از انجام جراحی باید خوب بررسی لازم را انجام داده باشد تا بعدا پیشمان نشود

 بزرگ کردن سینه چه عوارضی به دنبال دارد

۱-باید بدانید که بزرگ کردن پستان عوارض  جانبی زیادی ندارد. فقط ممکن است در ۵ درصد خانم ها عفونت ایجاد شود که در این صورت ممکن است  پزشک برای خارج کردن پروتز و تعویض آن اقدام کنیم.

۲-حدود ۱۵ درصد از موارد هم چسبندگی یا سفتی دور پروتز ایجاد می شود. در مواردی که این عارضه شدید باشد، به دلیل اینکه ظاهر سینه  را خراب می کند مجبوریم پروتز را خارج یا تعویض کنیم.

۳-در موارد بسیار کمی هم ممکن است ژلی که داخل پروتز وجود دارد در اثر ضربه یا پارگی به بیرون نشت کند و وارد غدد لنفاوی شود، بنابراین اگر خانمی در ناحیه زیر بغلش بعد از جراحی پروتز حاوی ژل، توده های بزرگی حس کرد باید حتما سریعا به جراح  مراجعه کند.

جراحی سینه خانم ها

۲-جراحی سینه خانم ها برای کاهش اندازه سینه:

جراحی کاهش اندازه سینه اغلب برای خانم‌هایی مورد استفاده قرار می گیرد که سینه‌های سنگین و بزرگ دارند و به همین خاطر احساس ناراحتی می‌کنند. این خانم ها ممکن است مواردی همچون درد در گردن، کمر و بی حسی یا ضعف را به خاطر افزایش اندازه سینه‌های خود تجربه نمایند.

روش جراحی کوچک کردن سینه :

در روند این جراحی ، پوست اضافی ، چربی و بافت های موجود برداشته می‌شود. بعد از این جراحی ممکن است تغییراتی در حس سینه ایجاد شود و نیز فرد نتواند به کودک خود شیر دهد. بعد از این فرایند بیشتر خانم‌ها تسکین دردی را که به خاطر اندازه بزرگ سینه داشتند را اعلام  می‌کنند.

عوارض کوچک کردن سینه :

۱-بعد از عمل جراحی سینه هایتان ورم کرده و کبود خواهد شد.که کبود شدگی معمولا ۲ الی ۳ هفته طول می کشد.

۲-در حالی که بیشتر ورم سینه تان در طی این مدت از بین خواهد رفت؛ کمی ورم کردگی نامحسوسی ممکن است تا ۳ ماه باقی بماند

۳-بعد از عمل جراحی سینه  ممکن است متوجه شوید که سینه ها سفت شده اند،مخصوصا روی لبه های ناحیه ی بریدگی. این به خاطر فرایند جوش خوردن زخم است که درصورت نیاز ماساژهایی که توسط جراح به شما آموزش داده خواهد شد

جراحی سینه خانمها

۴-می توان جهت بهبود سریعتر و رفع سفتی سینه ها مؤثر واقع گردد؛ هر چند ممکن است این وضعیت چند ماه به طول انجامد خانم ها باید منتظر باشید که حس پوست اطراف نوک سینه و خود نوک سینه بعد از عمل جراحی کم شوندو این به خاطر شوک عمل جراحی و صدمه ای است که به اعصاب این ناحیه وارد شده است.اگر چه این حالت بعد از چند ماه بهبود پیدا می کند،ولی کرخ شدگی و بی حسی دائمی نیز ممکن است بدنبال آن روی دهد.

۵-بطور معمول سینه ها کمی ناصاف و نا همگون خواهند شد و در این مورد استثنا برای خانم های دارای سینه های بزرگ وجود ندارد.اگرچه تمام تلاش برای متقارن شدن سینه ها انجام می شود اما همیشه این تقارن به دست نمی آید.

مراقبت های بعد از کوچک کردن سینه بزرگ خانمها

۱-اغلب افراد بعد از گذشت یک هفته از عمل کوچک کردن سینه می توانند فعالیت های روزمره خود را بدون فشار وارد کردن به سینه از سر گیرند.

۲-هنگام استراحت و خوابیدن رو به شکم یا پهلو نخوابید و سر را بالاتر از همیشه قرار دهید.

۳-رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات به منظور بازیابی مایعات از دست رفته بدن آغاز کنید.

۴-از دستکاری کردن پانسمان موجود بروی زخم خودداری کنید و اجازه دهید خود به خود از بدن جدا گردد.

۵-تا یک ماه از سوتین طبی که جراح تجویز نموده مرتبا استفاده نموده و فقط برای استحمام مجوز استفاده نکردن آن را دارید

دوره نقاهت پس از جراحی چقدر است

۱-عمل جراحی کوچک کردن سینه نسبتا یک عمل جراحی بزرگ و مهم می باشد و همیشه باید به خودی خود به آن اهمیت داد.
۲-سعی نکنید سریع شروع به کار کنید. احتمالا چند هفته باید بگذرد تا شما احساس کنید که همه چیز عادی شده است.۳-اگر چه بعضی از افراد بعد از ۱۰ الی ۱۴ روز می توانند کارهای سبک خود را انجام دهند.ولی بعضی دیگر ترجیح می دهند ۱ تا ۲ هفته بیشتر استراحت کنند.

۴-راه رفتن در ۳ تا ۴ هفته اول مفید است؛ چون باعث بهبود گردش خون می شود و ورم ایجاد شده
و احتمالا لخته شدن خون را کاهش می دهد.بلند کردن چیزهای سنگین یا فعالیت و کارهای سخت و دشوار در ۶ هفته ی اول بعد از عمل جراحی ممنوع است.

جراحی سینه خانمها

۳-بازسازی و اصلاح سینه :

این جراحی اغلب در زنانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که فرایند ماستکتومی برای درمان سرطان سینه در آن‌ها انجام شده است. این فرآیند سینه را اصلاح می‌کند و به آن شکل، ظاهر و حجم دلخواهی می‌بخشد.

اما باید بدانید که حس معمولی که در سینه طبیعی وجود دارد و عملکرد طبیعی سینه به حالت عادی خود بر نمی‌گردد. شکل، ظاهر و حجم سینه را می‌توان به کمک پروتز یا بافت‌های خود بیمار اصلاح کرد. اگر پروتز مورد استفاده قرار گیرد اندازه آن باید به خوبی تعیین شود تا بتواند با سینه مقابل هماهنگ گردد.

دکتر حمید مرادی – متخصص جراح عمومی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 14 =