لابیا پلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی است که به وسیله آن، شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن را بهبود می بخشند. آمارها نشان می دهد بیشتر بانوانی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، تمایل به کاهش اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود دارند. اگرچه تابحال از نظر فنی، اندازه نرمالی برای لبه واژن تعریف نشده است، اما حالت ایده آل برای بیشتر خانم حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند. البته ناگفته نماند که در این جراحی، مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز می تواند برداشته شود.

لبیا پلاستی

دلایل انجام لابیاپلاستی

۱-اصلاح نمودن عدم تقارن لبیاها
۲-کاهش یافتن تحریک کلیتوریس
۳-از بین بردن چین وچروک پوستی لابیاها
۴-ایجاد کردن دستگاه تناسلی زیبا

انواع لابیا

لابیا ماژور :

لابیا ماژور یا لابیای بیرونی دو لایه پوستی است که از تپه ونوس روی استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه ادامه دارد. وظیفه آنها پوشش دهی و محافظت از ساختارهای حساس و داخلی مانند دهانه واژن، لابیا مینورا و کلیتوریس است.

لابیا مینور یا لابیا داخلی:

دو لایه پوست در هر سمت دهانه واژن است که بین لابیا ماژور قرار دارد. لابیا مینور از نظر رنگ و اندازه در بین افراد متفاوت، مختلف است. لابیا مینور از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است.

لابیا پلاستی

انواع جراحی پلاستیک که جهت زیباسازی واژن و ترمیم واژن و جوانسازی واژن انجام می شود، عبارتند از :

۱-مونس پلاستی:

جراحی است که به افتادگی پوست شکم بر روی ناحیه تناسلی و یا بزرگی قسمت بالای ناحیه تناسلی  گفته می شود

۲-واژینوپلاستی:

نوعی جراحی زیبایی است برای زیبایی مهبل

۳-هایمنوپلاستی
۴-لبیوپلایستی
۵-افزایش G- spot
۶-برداشتن پوست یا روکش کلیتوریس
۷-فرونوپلاستی
۸-پرینوپلاستی

چرا زنان به دنبال عمل زیبایی واژن هستند

تقاضا برای عمل زیبایی واژن در طی سالهای اخیر افزایش یافته است. بیشتر زنان با هدف داشتن واژنی با ظاهری زیباتر، دست به عمل لابیاپلاستی می زنند. البته زنانی هم هستند که به دلیل ناراحتی در لباس پوشیدن و تمرینات ورزشی یا مشکلات حاد در رابطه جنسی خود، متقاضی این جراحی هستند. اگرچه بیرون زدگی لبه های داخلی واژن یک امر غیر طبیعی نیست؛ اما اگر واژن، لبه های بزرگی داشته باشد، می تواند موجب درد و ناراحتی و حتی احساس خجالت در فرد شود. پس بطور خلاصه می توانیم اینطور بگوییم که لابیاپلاستی می تواند باعث شود زنان احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند و هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ جنسی کیفیت زندگیشان بهبود پیدا کند.

لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره خطر دارد

عمل زیبایی لابیا ها یا همان لابیاپلاستی را دختران باکره می توانند انجام دهند ، زیرا لابیاپلاستی بخش بیرونی واژن است و ربطی به پرده بکارت ندارد و هایمن هیچ آسیبی نمی بیند. به بیان دیگر لابیاپلاستی یک نوع جراحی زیبایی واژن است که به منظور کوچک کردن لابیا ها با استفاده از لیزر صورت می گیرد.

عده ای از دختران پس از بلوغ و به دلیل ژنتیکی لابیاهایشان بیش از حد بزرگ است. طوری که به دلیل رشد بیش از حد نمی توانند لباس های تنگ و شلوار های جذب بپوشندو این امر باعث کاهش اعتماد به نفس شان می شود. با استفاده از لابیاپلاستی می توان لابیاها را ترمیم و زیباسازی کرد.

 روش های جراحی زیبایی واژن

روش های متفاوتی برای انجام جراحی لابیاپلاستی وجود دارد. اما معمولا دو روش هستند که توسط جراحان ارجحیت دارند: روش trim و روش wedge.

۱-در روش trim، لابیا مینور (لبه داخلی واژن) بریده شده و دو لبه با بخیه به هم دوخته می شوند. مزیت این روش، سریع بودن عمل جراحی است. اما این احتمال هم وجود دارد که لبه داخلی واژن بیش از حد بریده شده و جای خط زخمی مستقیم، بر روی مرز لبه واژن باقی بماند. به همین دلیل معمولا روش دوم، روش ارجح در عمل زیبایی واژن است.

۲-در روش wedge یک برش V شکل در مرکز لبه اضافی ایجاد می کنند. این روش نسبت به روش trim بهتر است زیرا مرز طبیعی لبه واژن را حفظ می کند.همچنین پزشک برای انجام عمل لابیاپلاستی می تواند از تبغ جراحی و یا لیزر مونالیزا استفاده کند. استفاده از لیزر ضمن اینکه باعث می شود، برش دقیق تر انجام شود می تواند موجب بهبود سریعتر بخیه ها هم بشود.

 

لابیا پلاستی

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

عمل زیبایی لابیا محدودیت سنی ندارداما بهتر است بعد از بلوغ و سن ۱۸ سالگی انجام شود. افرادی که لبه های داخلی و بیرونی بزرگی دارند و به همین دلیل از شکل ظاهری واژن خود لذت نمی برند، کاندیدهای مناسبی برای عمل لابیاپلاستی هستند.لبه های بزرگ واژن ممکن است در طی مقاربت جنسی، ورزش یا حتی پوشیدن شلوار جین باعث درد شود. زنان جوان و بالغی که در سلامتی کامل هستند برای این جراحی مناسب می باشند. این جراحی به منظور افزایش لذت جنسی و رضایتمندی طراحی نشده است.

جراحی  لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی می شود

اگر هدف بیمار افزایش رضایت جنسی است، باید با جراح خود در مورد دیگر روش های جراحی زیبایی واژن صحبت کنید. جراحی لابیاپلاستی تنها جراحی زیبایی که بر روی واژن انجام می شود، نیست.به عنوان مثال جوانسازی واژن برای سفت کردن نواحی داخلی و اطراف واژن که در طول زایمان تحت کشش قرار می گیرد، لیفت واژن با نخ و غیره نیز انجام می شود.برخی ازمتخصصان معتقدند که جوانسازی واژن لذت جنسی را برای هر دو طرف افزایش می دهد.

لابیاپلاستی

عوارض جراحی لابیاپلاستی

خوشبختانه باید اشاره کرد که جراحی لابیاپلاستی دارای عوارض خاصی نیست اما در برخی از اشخاص که حساس می باشند ممکن است کمی تورم وحساسیت در زمان نزدیکی ایجاد نماید که پس از گذشت مدت زمانی برطرف می شود .باید اشاره کرد که اگر  جراحی در مراکز معتبر و نزد پزشک متبحر انجام شود ، هیچ گونه عارضه ای و مشکلی برای بیمار پس از جراحی ایجاد نمی شود .

هزینه جراحی عمل لابیاپلاستی

۱-دستمزد متخصص بیهوشی
۲-هزینه ی امکانات و وسایل جراحی
۳-هزینه محل جراحی لابیاپلاستی (کلینیک یا بیمارستان)
۴-هزینه آزمایشات پزشکی
۵-هزینه لباس
۶-هزینه داروهای تجویزی پس از جراحی لابیاپلاستی
۷-دستمزد جراح و متخصص لابیاپلاستی ،هزینه عمل جراحی لابیاپلاستی برای بسیاری حائز اهمیت است و از آنجایی که ممکن است نیازمند برنامه ریزی و پس انداز باشد، بیمار باید قبل از جراحی به طور کامل از هزینه های آن آگاهی پیدا کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =